Článek
Toaleta s názvem LooPi umístěná v Esterházyparku měla být ekologickým řešením veřejných toalet. Název LooPi se odvolává na slova loo (toaleta), loop (cirkulace) a pi (slovo podobné slovu pee, tedy močit). Po spláchnutí byla voda přes rostlinný systém pročištěna a využita k dalšímu spláchnutí. I z toho důvodu mohla toaleta sloužit pouze jako pisoár.
Navzdory nápisu před toaletou i u samotné mísy však lidé využívali velkou kovovou mísu i k druhé potřebě, a permanentně tak docházelo k ucpávání.
Kritici celého projektu rovněž připomněli, že i když byla toaleta označena jako unisex, nebylo na ní žádné prkénko. LooPi navíc pojala pouze 30 litrů moči denně, poté docházelo k zaplavení systému. V neposlední řadě pak z důvodu ochrany před zamrznutím senzor automaticky zamkl dveře, pokud teplota klesla pod nulu, a toaleta nešla používat.
V Británii mizí veřejné toalety
V Esterházyparku měla být toaleta do března příštího roku, pak měla být přesunuta na jiné místo ve městě coby vzorový příklad udržitelného mobiliáře. V provozu ale zůstala jen něco přes dva měsíce, což je pro projekt v hodnotě 468 649 eur (11,8 milionu korun) poněkud nešťastná vizitka.