Článek
Býložravý dinosaurus dorůstal velikosti koně. Objevené pozůstatky jsou staré 66 miliónů let, spadají tedy do konce období křídy.
"Objevení této fosilie bylo velmi překvapivé, nikdy by nás nenapadlo, že by něco takového mohlo existovat. Dokazuje nicméně, že diverzifikace dinosaurů v Montaně a Jižní Dakotě pokračovalo, i když už byli na pokraji vyhynutí," poznamenal paleontolog Robert Bakker z muzea přírodních věd v Indianapolis.
Tlustolebí pachycephalosaurové jsou známí zejména svou hlavou připomínající draka, pokrytou výstupky a rohy, jimiž se oháněli při obraně proti velkým predátorům i proti jedincům stejného druhu při bojích o samice. Nejsilnější lebeční vrstvou mezi dinosaury vůbec (25 centimetrů) se chlubil Pachycephalosaurus grangeri.
Lebka nového, dosud nepojmenovaného druhu byla objevena ve stejné oblasti jako pozůstatky jiných dinosaurů ze stejné skupiny tlustolebých - například Stygimolocha. Fosílie těchto předpotopních živočichů byly odhaleny také v Číně a Mongolsku, ty však neměly lebeční výběžky.