Článek
Marným pokusem o to vytvořit si dobré reference z dřívějšího života byla snaha jednoho věřícího, který jako svého pracovního referenta uvedl Boha. Pohořel ovšem, protože nedokázal potenciálnímu zaměstnavateli poskytnout kontaktní údaje na tuto osobu.
Mnoho lidí mělo pro vedoucí pohovorů zajímavý potenciál jen do chvíle, než si otevřeli jejich životopisy. Jeden ze zájemců o práci v něm například tvrdohlavě tvrdil, že je pánem času a celého vesmíru. Jiný napsal do kolonky určené pro seznámení zaměstnavatele s potomky pouze slovíčko Vikingové. Tedy nikoliv potomky, ale předky.
Nepomůže pak většinou ani nevhodný žert. Zájemce o práci, který se ve své pracovní praxi označil jako "vrchní plenitel", u pohovoru neuspěl. Přesněji řečeno, ani se k němu nedostal. Obraznost slov také nemusí být k užitku. Mohl by vám o tom popovídat muž, který napsal své curriculum vitae ve verších. A naopak ani strohost není tou správnou cestou. Jeden člověk místo životopisu jen napsal na kus papíru své jméno s adresou a pod to dopsal: "Chci práci." Na ústní pohovor "překvapivě" pozván nebyl.
A na co si dát podle serveru careerbuilder.co.uk, který za studií stojí, ještě pozor? Jistě byste neměli mít uživatelské jméno e-mailové adresy milujupivo. Angličan s e-mailem začínajícím na "lovesbeer" totiž také se svou žádostí neuspěl. A ještě něco. Práci vám nezajistí ani to, když několikrát ve svém životopise zdůrazníte, že nejste romského původu. Naopak, zajistí vám cestu vašeho curriculum vitae přímo do koše.