Článek
Už jste někdy slyšeli o pojmu „power nap“? Jedná se o techniku spánku, která přináší možnost během krátké chvíle nabrat značné množství energie. Za ideální délku je považován interval mezi 10–20 minutami. Rozhodně by neměl šlofík přesáhnout půl hodiny. Posléze člověk totiž upadá do hlubokého spánku, kterému je žádoucí se v této disciplíně vyhnout.
Soutěž se konala v parku u řeky Han v Soulu, kde se sešla asi stovka lidí. Někteří ukázali své zapálení do závodu i formou oblečení, když se vybavili pyžamy a škraboškami, aby se stali výherci této snové disciplíny.
5 rad ohledně spánku, které je lepší ignorovat
Kdo spí, ten vyhrává. Účastníci soutěže byli při spánku rozptylováni šimráním peřím, šeptáním nebo komářími zvuky. Pro určení vítěze bylo stěžejní měření tepové frekvence. Čím větší byla odchylka mezi tepovou frekvencí před a během spánku, tím kvalitnější byl spánek.
Organizátoři uvedli, že cílem akce je poskytnout osobám s nedostatkem spánku prostor k odpočinku. Ti, kteří se akce zúčastnili, doufají, že díky ní bude v Jižní Koreji více upozorňováno na potřebu kvalitnějších spánkových návyků.
„Naše země je známá svou soutěživou společností a zdá se, že význam spánku je podceňován,“ řekl agentuře AP 24letý účastník soutěže Son Ji-hong.
Podle údajů jihokorejského Národního shromáždění vykazuje země nejnižší průměrnou délku spánku mezi členskými zeměmi OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj). Místní občané spí v průměru jen 7 hodin a 41 minut za noc, což je výrazně méně než průměr OECD, který činí 8 hodin a 22 minut.