Článek
Park se rozkládá na ploše 1,8 miliónů hektarů a je domovem pro zhruba tisíc druhů ptáků a 200 druhů savců, žije v něm ale i 300 druhů plazů a obojživelníků. Zároveň tam lze najít stovky brouků, z nichž někteří nebyli dosud ani pojmenováni. V rezervaci také roste na 20 tisíc druhů rostlin.
„Do dvou částí parku bylo umístěno 60 kamer, v oblasti zvané biologická stanice Cocha Cashu a v místě Paquitza, kde byly vystaveny tomu, co se děje v těchto odlišných částech lesa,“ popsala projekt bioložka a bývalá ředitelka rezervace Ada Castillová s tím, že přístroje snímaly živočichy po celý den.
Na záběrech je vidět například samice mravenečníka se svými mláďaty nebo ohrožená puma. Mnoho ze zachycených zvířat mohou lidé v parku vidět na vlastní oči jen velmi ojediněle.
Začátkem letošního roku překonal park Manu světový rekord v biodiverzitě a oficiálně tak sesadil z prvního místa největší ekvádorský Národní park Yasuni.
Drbací sešlost medvědů
Natáčení zvěře skrytými kamerami patří v rezervacích a parcích k běžným praktikám, jak zmapovat život zvěře. Někdy se však povede zachytit vtipné situace, jako například na videozáznamech z loňského léta z Alberta Parks v Kanadě.
Kamery tam totiž odhalily, co dělají medvědi, když se nikdo nedívá - hromadně se drbou o stromy.