Článek
Francouzská policie totiž neprovedla zesnulému test DNA, a tak neexistuje jediný důkaz, že vzorek krve patří skutečně Paulovi. Ten měl narazit pod kombinovaným vlivem léků a alkoholu ve 180kilometrové rychlosti do pilíře pod pařížským mostem Alma.
Francie se brání
"V sázce je nyní důvěryhodnost několikaleté práce francouzských forenzních expertů," napsaly The Times. Inspektor Jean-Claude Mules však práci pařížských policistů hájil. "Jsme zodpovědní lidé a u krevní zkoušky k žádnému pochybení nedošlo," uvedl.
Rodina Henriho Paula i otec Dianina přítele Dodiho Muhammad Al Fayed již léta upozorňují, že kdyby měl řidič v krvi množství alkoholu, jaké uvádějí francouzští vyšetřovatelé, nemohl by vůbec chodit, natož pak řídit auto. Scotland Yard se k tvrzení britského deníku odmítl vyjádřit.
Spekulace o vraždě pokračují
Každý třetí Brit se domnívá, že Diana se stala obětí úkladné vraždy. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, které zveřejnil britský nedělník The Mail on Sunday. V úterý list Daily Mirror zveřejnil dopis psaný Dianou deset měsíců před smrtí, v němž vyslovila obavy, že její exmanžel princ Charles osnuje její zavraždění tím, že selžou brzdy jejího automobilu.
Tvrzení deníku však věří jen málo Britů: šest z deseti lidí odpovědělo, že princ Charles by Dianě úmyslně neublížil. Každý třetí Brit ale zastává názor, že by toho schopen byl, a 15 procent dotázaných si myslí, že vraždu princezny naplánovaly britské tajné služby.