Článek
Městečko Milton na Floridě má kolem deseti tisíc obyvatel. Od června zde členové hnutí Black Lives Matter žádali o povolení o vytvoření fresky na jedné ze zdí, která by připomínala události letošního roku.
Tato žádost byla nakonec radnicí zamítnuta. Ovšem radní přišli s kompromisem, totiž vytvořením velké kostky, která by byla pomalována místo zdi a byl na ní nápis „Welcome to Milton, a united community“ (Vítejte v Miltonu, spojené komunitě).
Podoba kostky byla schválena po dlouhých týdnech, avšak v minulých dnech polovina radních vyjádřila svůj nesouhlas se slovem „united“ a požadovala, aby bylo z nápisu vyškrtnuto.
V čele odporu stála republikánka Shannon Riceová, která uvedla, že nazývat Milton spojeným městem je urážlivé. „Požádala jsem veřejnost o komentář na sociálních sítích a spoustu lidí to slovo znepokojilo,“ uvedla Riceová s tím, že je lepší neříkat nic než někoho urážet.
Milton continues to 🤯 :
— Père Poël (@stringsn88keys) December 10, 2020
Milton city council members offended by word 'united' to welcome newcomershttps://t.co/52TnV8dtVe
Její slova přišel podpořit jeden z obyvatelů města Howard Steele podle kterého slovo „united“ nevystihuje diverzifikovanou politiku.
Hlasování skončilo nerozhodně, nakonec tedy musela rozhodnout starostka Heather Lindsayová. „Náš slogan je Milton, místo, kde se dobře žije. A dobře se žije tam, kde jsme jako lidé spojeni základními hodnotami, které vyzdvihují respekt, spravedlnost a mír,“ uvedla Lindsayová.
Radní v Londýně chtějí změnit název železniční stanice. Je prý rasistický
Slovo „spojené” tak na masivní kamenné kostce, která bude vítat lidi v Miltonu od příštího roku, zůstane. Kritici však uštěpačně poznamenávají, že jde o dost klamavou reklamu. Jde o další z příkladů toho, jak jsou Spojené státy cokoliv, jen ne spojené.