Hlavní obsah

Promiňte, že bude tento rok o hodinu delší, omluvila se norská ministryně

Novinky, Tomáš Andres Skoupý

Přestože nepatří k nejhorším v historii, mnozí vnímají rok 2020 jako zlý sen. V noci ze soboty na neděli se navíc mění čas z letního na standardní a posouvá se tedy o hodinu zpět. Norská ministryně obchodu a průmyslu Iselin Nybøová se veřejnosti s nadsázkou omluvila za přidání 60 minut k roku, který je už teď pro mnohé vyčerpávající.

Foto: Profimedia.cz

Norská ministryně obchodu a průmyslu Iselin Nybøová.

Článek

Změna času je v Norsku právě v dikci ministryně obchodu a průmyslu a o posunu hodin informuje. Nybøová, která je ministryní od letoška, nezapomněla připomenout, že v tomto roce poznamenaném pandemií to přílišný důvod k radosti není.

„Jako ministryně času, silně lituji, že rok 2020 bude delší o další hodinu. Už tak to byl pro všechny velmi vysilující rok,“ uvedla Nybøová s nadsázkou pro norskou tiskovou agenturu NTB.

Jde spíše o symbolické připomenutí posunu času, fakticky samozřejmě rok o hodinu delší není, protože na jaře se hodina ubírala.

Ministryně se však snaží lidi i povzbudit, a proto zmínila i světlejší bod změny času. Připomněla, že si Norové (stejně jako všichni ostatní, kterých se změna týká) budou moci připsat o hodinu déle. „A až vstaneme, slunce už bude výš nad horizontem a budeme mít jasnější ráno,“ dodala ministryně.

Změna času: víc škody než užitku

Domácí

Možná je to jedna z posledních posunů času, který Evropa zažívá V roce 2019 odhlasoval Evropský parlament zrušení letního času do roku 2021. Návrh však dosud neratifikovala Evropská rada. Státy totiž nejsou schopny se dohodnut, jaký čas má zůstat zachován.

Související témata:

Výběr článků

Načítám