Článek
Cílem akce, která se každoročně koná v různých městech po celém světě, je poukázat na rozmach automobilové dopravy a zranitelnost cyklistů. Účastníci rovněž protestovali proti globální závislosti na ropě. A naopak podpořili pozitivní přijímání nejen vlastního těla.
„Je to naprosto úžasný pocit. Je to pocit svobody, osvobození. Je to něco, co by podle mě měl každý alespoň jednou v životě zažít. Mohu to víc než vřele doporučit, zejména v době, kdy je nahotě přisuzováno tolik negativních konotací. Jedná se o pozitivní vztah k nahotě a myslím, že bychom ho měli propagovat, kde se dá,“ popsal jeden z naháčů.
„Je to jediná příležitost v roce být nahý v blízkosti London Bridge, Tower Bridge a London Eye, a to se svou ženou,“ doplnil účastník z Brazílie.
Změna trasy
Organizátorovi britské jízdy jde naopak zejména o cyklistickou stránku věci. „Kdyby se podařilo zlepšit cyklostezky, bylo by pro mě mnohem snazší jezdit po Londýně na kole. Shodou okolností jsem naturista, ale mým hlavním důvodem pro tuto jízdu je snaha o lepší bezpečnost na silnicích a lepší cyklostezky pro cyklisty.“
Trasa sobotní jízdy musela být změněna, aby se cyklisté nestřetli s paralelní propalestinskou demonstrací. Celosvětově se akce poprvé uskutečnila v roce 2004, letos se tak jednalo už o 20. ročník.