Článek
Poslední stopa vedoucí ke třiaosmdesátileté Patricii Koptaové pocházela až donedávna z léta roku 1992, kdy ji lidé zahlédli v ulicích Pittsburghu. Její manžel Bob Kopta zmizení nahlásil až o několik měsíců později. Podle jeho slov nebylo neobvyklé, že se jeho žena nějakou dobu neukázala doma.
Patricia totiž měla jisté duševní problémy, například se stylizovala do role pouliční kazatelky. Říkala lidem, že měla vidění a že se blíží konec světa.
US News: Patricia Kopta, Pittsburgh woman missing for over 30 years, found alive in Puerto Rico: "Total shock" - ...
Posted by Missing People of Canada on Friday, March 3, 2023
Není zřejmé, jak se dostala do Portorika, ale ještě v Pittsburghu se zmiňovala, že by tam chtěla odjet. Svých psychických obtíží si totiž byla vědoma a měla strach, že by ji rodina mohla odložit do ústavní péče.
V té se nakonec ocitla v Portoriku, kde ji v roce 1999 našli ve zbídačenému stavu na ulici sociální pracovníci. Nepodařilo se jim ale zjistit, o koho jde, protože Patricia vytrvale odmítala mluvit o svém soukromí a minulosti.
V 83 letech dokončila seniorka třikrát extrémní závod v blátě, úsměv na rtech zůstává
Až časem prozradila několik střípků, na základě kterých se lidé z jejího okolí rozhodli kontaktovat policii. Věci se daly do pohybu a do záležitosti se vložil také Interpol.
Ověřování trvalo devět měsíců
Bob Kopta věděl, že by se jeho žena mohla vydat právě do Portorika, a tak v minulosti například zveřejnil inzerát v novinách, všechny jeho pokusy o nalezení manželky byly ovšem bezvýsledné.
Proces ověřování identity trval devět měsíců a zahrnoval mimo jiné i testy DNA. Členům Patriciiny rodiny však stačila pouhá fotografie, aby ji ihned poznali. Její sestra Gloria Smithová s ní už několikrát mluvila po telefonu, ale nevedlo to k žádnému výsledku, protože Patricia v současnosti podle všeho trpí již pokročilou demencí.
To ale Glorii neodradilo a podle serveru CNN se za Patricií chystá zajet ihned, jakmile to bude možné.