Článek
"Zaplatil jsem za instalování vlajky čtyři tisíce dolarů (asi 120 tisíc Kč). Nemohu ji jen tak sundat," uvedl její majitel Ray Saelens s tím, že náhlý patriotismus v něm vzbudily události z 11. září 2001. Záhy poté investici spojenou s nákupem, upevněním a vyvěšením vlajky o rozměrech zhruba 5,5 metru x 3,6 provedl.
Rok a půl probdělých nocí
Manželé Gruczovi poslouchají hluk už téměř rok a půl. V prosinci loňského roku jim došla trpělivost a sousedovi navrhli, aby si před dům umístil méně hlučnou, menší vlajku, což ale Salens odmítl. "Nedalo se to poslouchat. Vlající prapor ve větru nás budil celou noc. Potřebujeme se přeci trochu vyspat," uvedli do výpovědi postižení manželé.
Rozhodne soud
Bude-li prý jejich soused nadále tak tvrdohlavý, obrátí se v celé věci dokonce na soud. "Nemůžeme panu Saelensovi sejmutí vlajky nařídit. Jediný, kdo může vše rozhodnout, je opravdu jen soudce," potvrzuje jedinou možnou cestu řešení sporu také starosta města Bob Seibert. Radnice zatím pohrozila majiteli vlajky alespoň pokutou. Saelens totiž v návalu vlastenectví odmítl poslechnout úřední nařízení, aby symbol USA sundával alespoň na noc.