Článek
Identitu Kuova syna prokázaly testy DNA, uvedlo čínské ministerstvo veřejné bezpečnosti. Podle zpravodajského serveru Global Times ho díky rozborům DNA policie také našla. Policisté rovněž vypátrali a zatkli dva podezřelé z únosu. Více informací o tom, jak se podařilo uneseného vypátrat, nicméně zatím není k dispozici. Podle britské BBC se syn našel v sousední provincii Che-nan, kde žil.
Kchuo Kchang-tchang ve snaze nalézt svého ztraceného potomka údajně projel na motocyklu 20 čínských provincií, kam ho zavedly různé tipy. Při dopravních nehodách si prý zlomil několik kostí a poškodil deset motorek. Na misi podle svých slov utratil životní úspory - když mu peníze došly, spal pod mosty a žebral o jídlo.
Za tu dobu se stal rovněž významným členem organizací, které se zaměřují na pohřešované. Pomohl nejméně sedmi rodičům, aby se shledali se svými unesenými dětmi, píše BBC. Osud otce a syna inspiroval film z roku 2015, ve kterém hrál hongkongský herec Andy Lau.
Únosy a pašování dětí jsou v Číně problémem už po celá desetiletí. Mnoho jich obchodníci s lidmi prodávají k adopci, ať už v asijské zemi nebo v zahraničí, podotkl britský zpravodajský web s tím, že podle odhadu z roku 2015 je ročně uneseno v Číně 20 tisíc dětí.