Článek
Kvokání, imitování zvířecích zvuků, napodobování kuřecích pohybů a polonazí tanečníci s koňskými hlavami – to je Kuřecí song. Za měsíc ho zhlédlo na internetu přes deset miliónů lidí. I sama pětatřicetiletá interpretka však připouští, že to nemusí být jen proto, že by se jim to tolik líbilo.
„Mezi nimi jsou i ti, kteří se nám vysmívají. Ale jsou písně, které přinášejí jiný druh zábavy. A hodnotou této písně je jednoduchost, prostě jednoduché štěstí. Musíte ji jen zkonzumovat, nemusíte u toho moc přemýšlet,“ vysvětlila Wangová.
Přitom dodala, že inspirací jí byl její vlastní sen. Ten se odehrával na farmě, kde žila různá zvířata. A zásadní roli v něm sehrála slepice, která prý prohlásila: „Kdo ukradl mé švamí?“
„Říkala jsem si, co to je, nerozuměla jsem tomu. A když jsem se vzbudila, vzpomněla jsem si na to a pomyslela si, že je to dost zajímavé a zábavné. Včetně toho, že každé ze zvířat mělo svou roli, osobnost i jméno a byly tam i dějové linie,“ popsala.
Zatímco skladba boduje zejména v USA a v Evropě, v Číně je poměrně neznámá. A podobnost se zmiňovaným hitem Gangnam Style není čistě náhodná. Wangová a její tým spolupracují už deset let s lidmi z jihokorejského hudebního průmyslu.