Článek
Radnice si podle deníku Bild slibuje od tohoto razantního kroku rychlé řešení problémů s holubími exkrementy, které ničí fasády budov a představují i zdravotní riziko pro obyvatele 36tisícového města.
„Podle většinového názoru je holubí populace v Limburgu tak početná, že je naléhavě nutné v zájmu ochrany lidí a budov zasáhnout,“ cituje z prohlášení radnice Bild, který poznamenal, že holubům se také říká „létající krysy“.
In vielen Städten gibt es zu viele Tauben. Während mancherorts versucht wird, die Population durch Geburtenkontrolle in betreuten Taubenschlägen einzugrenzen, will man die Tiere in Limburg gezielt töten. Das sorgt für Widerstand.https://t.co/HfFHa7wgDa
— hessenschau (@hessenschau) November 12, 2023
Proti ohlášenému zabíjení holubů protestují ochránci zvířat a při hlasování jej odmítli i zástupci strany Zelených. Kritici po schůzi křičeli na demonstraci na radní, že jsou „zabijáci“.
Kontroverzní zakázku na vybití tisícovky opeřenců chce město vypsat na dobu dvou let. Pak by prý úřady mohly zvolit „jemnější“ metodu, třeba vybírání vajíček z holubníků a jejich nahrazování atrapami ze sádry nebo plastu.
Výbor pro životní prostředí městského sněmu je ale v tomto ohledu skeptický. Řešení s náhražkami by prý bylo příliš drahé a mělo by malou naději na úspěch.
Zda a kdy přesně k likvidaci holubích hejn dojde, rozhodnou podle Bildu pravděpodobně soudy. Sokolník a lovec Bertold Geis, který městu radil, se nicméně domnívá, že razantní postup proti holubům je právně v pořádku. „Jakmile bude zakázka vypsána, přihlásím se,“ uvedl.