Článek
V USA letos zima udeřila s nebývalou silou, a to zejména v jižanských státech kolem Mexického zálivu, kde jsou nízké teploty a sněžení je velmi vzácné i v mnohem menším měřítku. Letos však na některých místech v této oblasti napadlo až osm centimetrů sněhu.
Výjimkou nebyla ani Florida, kde zimní počasí nadělalo potíže nejen lidem, ale zejména zvířatům, zvyklým na mnohem příznivější a teplejší klima. Problém s adaptací na náhlé prudké ochlazení tak měly i mořské želvy.
![](http://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_oV_A/kObgaqJNMnVbj2YtCNFcRh/33c5/zelvy-morske-zelvy-zachrana-zima-umrznuti-podchlazeni-florida.jpeg?fl=cro,0,945,1535,864%7Cres,1200,,1%7Cjpg,80,,1)
Na Floridě zachránili 30 mořských želv před smrtí z podchlazení.
Na pomoc se jim však do ledových vod na člunu vydali dva pracovníci úřadu pro divokou přírodu a podařilo se jim zachránit třicet kusů těchto živočichů, kterým vážně hrozila smrt podchlazením.
„Když teplota klesne na 50 stupňů Fahrenheita (10 stupňů Celsia, pozn. red.), mohou být mořské želvy ochromeny chladem. Nejsou pak schopny plavat a jen se bezvládně vznášejí ve vodě,“ píše se k mořským želvám na stránkách organizace s tím, že taková zvířata mohou vypadat jako mrtvá, přestože stále žijí.
Věděli to i dva ochránci přírody, kteří v těchto nepříznivých podmínkách u pobřeží floridského okresu Gulf želvy vylovili na palubu a odvezli je do bezpečí, čímž jim zajistili přežití. „Jejich tvrdá práce je příkladem oddanosti našemu poslání chránit volně žijící živočichy,“ uvedl úřad ve zprávě o záchranné akci na sociálních sítích.
Los se propadl do zamrzlého jezera, záchranáři mu v ledu vysekali úzkou stezku
![](http://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_oV_A/nO4VEbSdMoDMZhGSfCI65Q7/e84a/usa-new-york-jezero-los-zachrana.jpeg?fl=cro,0,0,1920,1080%7Cres,160,,1%7Cjpg,80,,1)