Článek
„Vybíral jsem z mnoha odpovědí od lidí, kteří si tím týdenním zájezdem chtěli spravit manželství, stejně jako od lidí, kteří chtěli ještě na poslední dovolenou, než zemřou. Objevilo se ale i několik návrhů od těch, kterým jsem se zalíbil,“ přiznal Frankenburg, který žije v Nottinghamu.
„Užil jsem si tím úžasné chvíle. Vůbec nešlo o mě. Zkrátka jsem daroval dovolenou, protože by jinak propadla,“ dodal Frankenburg.
Mladému Britovi se ozvalo na 2000 lidí, ze kterých si nakonec vybral 39letého Stuarta Flynna, jehož příběh ho zaujal. Tento vědec se stal v loňském roce obětí útoku mladého páru a skončil na jednotce intenzivní péče. Dokonce na čas upadl do kómatu a v rámci zotavování se musel opět učit chodit, mluvit i jíst.
Email Tommymu poslala Stuartova 39letá žena Dawn v naději, že by podobné rozptýlení mohlo jejímu manželovi, který dosud není zcela zdráv, pomoct v rehabilitaci.
„Vybral jsem Stuarta a Dawn, protože mi jejich příběh přišel neuvěřitelný. Co mě ale zaujalo úplně nejvíc, je jejich pozitivní přístup k životu,“ vysvětlil své rozhodnutí Tommy, který rozjel další charitativní projekt, jehož prostřednictvím by rád daroval dovolenou i dalším z adeptů, kteří si ji zaslouží.
Hlavní je uzdravení
„Byli jsme nadšení. Nikdy jsme na Maltě nebyli a vypadá to úchvatně. Některé z aktivit jako třeba potápění by mohly Stuartovi pomoct v zotavování, hlavně se chceme ale bavit,“ uvedla Flynnová, která se musela vzdát práce učitelky, aby se mohla o svého manžela starat.
„Sedíte u postele a nemáte sebemenší tušení, co přinese budoucnost. Nechceme si kazit život myšlenkami na ty zločince. Udělali, co udělali, a byli za to potrestáni vězením. Zaměřujeme se hlavně na Stuartovo zotavení,“ dodala Flynnová.
Ani Frankenburg ale podle deníku Daily Mail nepřišel na základě velkorysého gesta zkrátka. Maltská vláda ve spolupráci s turistickým průmyslem mu nabídla plně hrazený výlet pro dvě osoby.