Článek
Zpočátku se vše rozbíhá pomalu, když první centimetry sekvence zajišťují kameny položené na šířku. Po přechodu na součástky instalované vertikálně nabere vývoj dynamiku a neviditelná ruka zemské přitažlivosti kosí destičky rychleji.
Nezastaví ji serpentýny, schody ani „skok“ z podlahy na stůl, jemuž dopomůže provázek. Celkový efekt umocňují naprogramované pády věží. Vše je pečlivě propočítané tak, aby dominový koncert skončil tam, kde má: o patro níže.
Autor díla, 17letý Elias Godschalk ze západoněmeckého města Mülheim an der Ruhr, není v instalaci obřích domin žádný začátečník. Své kousky, z nichž tento zprostředkovala médiím tisková agentura AP, pravidelně zveřejňuje na síti TikTok, kde je zhlédly už miliony uživatelů z celého světa.
Elias sklízí četné obdivné komentáře. „Úžasné, jak dlouho jsi to stavěl?,“ otázal se jeden diskutující. „Nechtěl bych to uklízet,“ přidal se jiný.
Další uživatel připustil, že by mohl nastat i katastrofický scénář, když autorovi díla vzkázal: „No a teď si představ, že bys to spustil, ale zapomněl bys natáčet“.
V dubajském baru vytvořili nejdelší domino z panáků
