Hlavní obsah

Malý klučina zavolal na tísňovou linku, že nutně potřebuje koblihy. Policisté mu je dovezli

2:20
2:20

Poslechněte si tento článek

Malý kluk z amerického státu Oklahoma si na konci února hrál se starým mobilním telefonem a podařilo ze mu dovolat na tísňovou linku. Policisté pak následující den jeho naléhavé žádosti o koblihy vyhověli, když mu je dovezli až domů.

Foto: DPphoto, Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Malý Bennett, jenž s rodiči a starším bratrem žije ve městě Moore na jižním okraji aglomerace Oklahoma City, si na konci února hrál s letitým mobilním telefonem a přitom se mu podařilo stisknout tlačítko pro nouzové volání. Navzdory stáří však byl telefonní přístroj stále plně funkční, a tak na druhé straně pomyslné sluchátko zvedla dispečerka.

Toho se Bennett nejprve zalekl a telefon položil, ale vzápětí zavolal znovu, informoval web Fox News. Dispečerka se dotázala na charakter jeho tísně, načež se dozvěděla, že klučík pravděpodobně potřebuje „tísňové koblihy“, respektive jejich americkou verzi zvanou donuty.

Dispečerka na tuto hru přistoupila, ale zároveň se také snažila zjistit, zda skutečně nedošlo k nějakému ohrožení, a tak se snažila Benneta přimět, aby jí dal k telefonu maminku. Malý kluk však zarputile trval na svém, a tak se mezitím žena ve službě alespoň zeptala, zda se o donuty podělí. Přinejmenším zpočátku totiž nebylo úplně jasné, zda je Bennett potřebuje, nebo je už má, ale dělit se o ně v žádném případě nechtěl.

Poté, co dispečerce popřál hezký den, zdál se být případ víceméně vyřešen, ale moorská policie jej přece jen chtěla dotáhnout až do úplného konce. Druhý den tak k Bennetovu domu přijel policista s kolegyní a dovezli mu krabici donutů. „Mladíkovi v ohrožení“ to viditelně udělalo velkou radost a po kratičkém zaváhání se ihned na jeden vrhnul. A dostalo se samozřejmě i na jeho bratra.

Policie z města Moore pak v souvislosti s Bennetovým telefonátem připomněla, že staré telefony sice neumějí fotit, přehrávat videa nebo prohlížet webové stránky, ale pokud jsou funkční, stále mohou být v případě ohrožení zdatnými pomocníky. Třeba v tom, že se s nimi stále dá dovolat na tísňovou linku.

Výběr článků

Načítám