Článek
Objekt, na jehož římse pes uvázl, je podle mluvčí v havarijním stavu. Zevnitř proto nebylo možné se k labradorovi dostat.
„Z důvodu havarijního stavu celé stavby jsme využili výškovou techniku. Vyjeli jsme k němu do výšky asi deset metrů a v koši automobilového žebříku jsme jej dostali na zem,“ uvedla mluvčí.

Psa sundali hasiči za pomoci automobilového žebříku.
Pes podle ní na římsu pravděpodobně vyskočil, když pronásledoval kočku nebo ptáka. „Přímo pod oknem byla římsa širší, pak se ale zužovala a labrador se na ní nemohl otočit. Sám by se odtud nedostal,“ konstatovala Balážová.

Psa si po jeho záchraně odvedla jeho majitelka.
„Odměnou za záchranu labradora nám byla radost paní majitelky a to, že se psovi nic nestalo,“ doplnila mluvčí hasičů s tím, že na místě zasahovali profesionální hasiči z Uničova a dobrovolní z Troubelic.