Článek
Hidejuki toužil tvořit svá díla v ulicích, aby byla všem na očích. Chtěl, aby jeho malby „vyskakovaly“ ze zdí, ale v Japonsku je tato tvorba velmi omezená, a tak se musel z ulic svého rodného města Wakajama uchýlit do ateliéru a spokojit se se skicákem.
Z hlediska kvality ale jeho kresby a malby nijak neutrpěly. Jsou propracované do nejmenšího detailu a zajímavá je především hra se stíny. Obdivuhodné je, že teprve 22letý kreslíř si ve většině případů vystačí pouze s obyčejnou tužkou. Kolorovaným kresbám se ale věnuje také.
Mladý Japonec se inspiroval technikou nazývanou jako anamorfóza. To znamená, že kresby vypadají z určitého úhlu trojrozměrně. Tomuto způsobu tvorby se věnuje hodně kreslířů, Hidejuki ale mezi nimi vyniká nápaditostí a důrazem na detaily.
Dalším umělcem, který využívá anamorfózy, je Nizozemec Ramon Bruin. V porovnání s japonským kolegou jsou ale jeho kresby rozměrově podstatně menší. Bruin má totiž tento styl pouze jako koníček, jeho hlavním zaměřením je technika airbrush. [celá zpráva]
Nade všemi ale ční Američan Kurt Wenner, který je v oblasti trojrozměrných maleb považován za průkopníka. Jeho díla zabírají i několik desítek metrů čtverečních a jejich tvorba zabere celé týdny. [celá zpráva]