Článek
Děsivé záběry, které přinesla agentura AP, pocházejí se soboty 8. února, kdy se Adrián Simancas a jeho otec Dell vydali na kajacích do vod v oblasti chilské zátoky Bahía del Águila, která vybíhá z Magalhãesova průlivu.
Dell zrovna natáčel počínání Ádriana, když se z vody vynořil keporkak a mladíka i se člunem nabral do tlamy. Ovšem to, co původně vypadalo jako definitivní konec mladého života, mělo nakonec šťastné rozuzlení, protože o několik okamžiků později kytovec mladíka zase vyplivl.
Jeho otec na něj okamžitě volal, aby nepanikařil a zůstal v klidu. Jenže to v takovou chvíli není úplně jednoduché. „Myslel jsem, že jsem mrtvý, že mě prostě sežere,“ popsal Adrián hrozivé chvíle, které strávil v tlamě keporkaka.
Největší strach však podle svých slov měl až po vynoření. „Bál jsem se, že se něco stane i mému otci, že se nedostaneme včas na břeh nebo že se podchladím,“ popsal mladík katastrofické myšlenky, které se mu honily hlavou.
Nakonec se mu však podařilo dosáhnout otcova člunu a oba se následně dostali na břeh, kde se navíc ukázalo, že Adrián z tohoto děsivého zážitku vyvázl naprosto nezraněn.
Agentura AP v souvislosti s tímto incidentem uvedla, že ačkoliv je v současné době na jižní polokouli léto, v dané oblasti panují vcelku nízké teploty v rozmezí čtyř až dvaceti stupňů Celsia.
A doplnila, že přímé útoky velkých mořských živočichů jsou v dané oblasti velmi vzácné. Roste ovšem počet úmrtí kytovců v důsledku srážek s velkými loděmi a v posledních deseti letech se také často vyskytují případy, kdy uváznou na mělčině.