Článek
Pokud jde o tarantule servírované jako předkrm, ty po zmrazení a rozmrazení hmyzí šéfkuchař David George Gordon vykuchá, opálí jim chloupky zapalovačem, a pak zbylé tělo ponoří do těstíčka. „Smažit je stačí jen pár minut. Přidávám svou tajnou ingredienci, špetku pálivé papriky pro chuť. A nejlepší částí jsou nožičky,“ řekl agentuře Reuters během názorné ukázky, jak by hmyz mohl sloužit coby strava.
Právě hmyz je dlouhodobě považován za nejudržitelnější, ekologicky nejšetrnější a nejlevnější zdroj živočišných bílkovin. Pravidelně ho konzumují dvě třetiny světové populace, jak uvedla jedna z organizátorek festivalu Andrea Silvermanová. Podle ní je smyslem podobných akcí šířit povědomí o nutričních kvalitách hmyzu.
„Tarantule byly skvělé. Chutnaly jako krevety v těstíčku. Vyzkoušela jsem taky kobylky. Jejich hlava chutná jako kapie!“ dodala nadšeně Silvermanová. Na výživové látky bohatí cvrčci podle ní poskytují třikrát vyšší množství vápníku a železa než hovězí a k vyprodukování stejného množství bílkovin z cvrčků je třeba stonásobně méně vody než v případě hovězího dobytka. Jejich chuť znalci přirovnávají ke krabům s náznakem oříšků.