Článek
Woodwarda vzal tehdy i s jeho 17letou sestrou Deanne rodinný přítel James Honeycutt na projížďku člunem. Starostlivý otec dětem před odjezdem nařídil, aby si vzaly záchranné vesty, což jim nakonec zachránilo život. Nad vodopádem Podkova (Horseshoe) na kanadské straně loď začal strhávat proud a jedna z vln rozbouřené řeky Niagara loďku nakonec převrhla.
Deanne stačili před pádem do hlubin vytáhnou z vody kolemjdoucí turisté. Od téměř jisté smrti ji dělilo pouhých šest metrů. Roger a Honeycutt již takové štěstí neměli. Honeycutt hned po dopadu do tříštivé vodní masy zmizel pod hladinou, Rogerovi se ze smrtící vodní vřavy podařilo uniknout. Tělo Honeycutta řeka vydala až čtyři dny po tragédii.
Svět ihned obletěly fotky chlapce, který se při záchranné akci netvářil nijak dramaticky, a ve všech tvarech se začal skloňovat výraz „niagarský zázrak”.
Woodwardovi se stali celebritami, ale s odstupem času už nechtěli o svém zážitku mluvit. Poprvé se obšírněji rozpovídali až v roce 1994 při natáčení dokumentu, který popsal, co se tehdy stalo.
Woodward později vyprávěl, že měl ohromný strach, ale že si během pádu stačil vzpomenout na svého psa, hračky i na rodiče. Cítil se prý jako na „obláčku”. Později se z něj i vlivem drsného zážitku stal silně věřící člověk.
Vrak nad Niagarskými vodopády se poprvé po sto letech pohnul
Přežít pád do padesátimetrové hloubky vodopádu bez jakéhokoliv ochranného prostředku se v roce 2003 podařilo i bývalému prodejci autosoučástek Kirku Jonesovi. Z řeky se vynořil pouze s několika polámanými žebry a odřenými zády.
Později vyšlo najevo, že se pokusil o sebevraždu.