Článek
Pětiletá fenka Lulu ochrnula na zadní nohy poté, co se v červnu porvala s jiným psem. Stejně jako řada jiných zvířecích majitelů se i Tungová rozhodla obrátit na alternativní medicínu. Ta v posledních letech získává na popularitě i u zvířecích mazlíčků, neboť konvenční západní medicína mnohdy údajně selhává.
Tungová téměř každý den s Lulu navštěvuje šanghajské neurologické a akupunkturní centrum pro zvířata. Psi a kočky zde léčí způsobem vpichování jehel doprovázeným mírným elektrickým proudem a následným moxováním, které využívá nahřátého sušeného pelyňku pro stimulaci konkrétních akupunkturních bodů.
Tungová tvrdí, že po 30 ošetřeních u fenky postřehla mírné pohyby v nohou. Specialista z šanghajské kliniky Ťin Ž’-šan říká, že centrum pro léčbu zvířat otevřeli před čtyřmi lety. Od té doby už prý ošetřili více než dva tisíce psů a koček s neurologickými problémy a nejméně 80 procent z nich prokázalo zlepšení v pohybu. Jedno ošetření stojí 260 čínských jüanů (asi 900 korun) a trvá 45 minut.