Článek
Jen několik měsíců po rozvodu muž jménem Tang (čínská média uvádějí pouze jeho příjmení) vzal k soudu svého nevlastního syna jménem Liu. Případ byl projednáván minulý měsíc.
S Liovou matkou se Tang oženil v roce 2009, kdy chlapci bylo deset let. Až do rozvodu v roce 2021 se o něj prý staral a podporoval ho. Nyní po něm požaduje svou investici v celkové výši 35 200 čínských jüanů (zhruba 124 tisíc korun) zpět.
Rodiče v Indii žalují syna a snachu, nedočkali se vnoučat
Tangovo rozhodnutí vzbudilo na sociálních sítích značný odpor. „Ani po deseti letech výchovy to nevypadá, že by se k němu někdy opravdu choval jako k synovi,“ napsal jeden z rozhořčených uživatelů sociální sítě Weibo.
Tang tak činil dobrovolně, zamítl žalobu soud
Většina kritiků se pak domnívala, že Tang se chtěl jen pomstít své bývalé manželce přes jejího syna. Někteří pak navrhovali, že by naopak Tangova bývalá žena měla zažalovat Tanga za psychickou újmu, kterou evidentně musela utrpět, pokud se takto muž choval i v průběhu manželství.
Jedenačtyřicetiletého právníka živí rodiče. Soud o zvýšení výživného prohrál
Soud k radosti kritiků žalobu na konci května zamítl. Ukázalo se, že částka, kterou Tang požadoval zpět, byla z velké části tvořena školným na univerzitě poté, co Liu dosáhl 18 let. V tu chvíli už rodiče nemají v Číně žádné povinnosti své dítě živit.
„Tang si sám zvolil finančně podporovat Lia navzdory tomu, že věděl, že nemá žádnou zákonnou povinnost platit za jeho studia, neboť Liu dosáhl 18 let věku,“ uvedl soud.