Článek
Když v roce 1947 došlo k dělení oblasti Paňdžáb, dělily se bohužel i rodiny. Toto trpké odloučení trvá už 74 let a bratři, kdy každý z nich žije na jiné straně hranice, se přesně po tak dlouhou dobu nemohli prakticky ani vídat.
Dívka díky DNA testu zjistila, že má přes 50 sourozenců
Zatímco Sika Khán zůstal při dělení země spolu se svou matkou v indické části Paňdžábu, tedy v okresu Bathinda ve vesnici Pulewal, jeho bratr Siddique Mohamad se spolu s otcem a sestrou přestěhovali do pákistánské části území do vesnice Bogran.
V Indii se narodilo tříoké tele, pro místní je božstvem
10. ledna se spolu oba sourozenci po letech setkali na hraničním přechodu Kartarpúr, kde mohli společně sdílet jen ty nejdůležitější emoce. A tou hlavní je radost, kterou po dlouhé době odloučení pocítili. Sika Khánovi totiž bylo uděleno pákistánské vízum. A tak nyní bude moci navštěvovat bratra, kdykoliv se mu zachce, na dobu, kterou uzná za vhodnou.
Spolu s oběma bratry se radují také jejich pákistánští i indičtí přátelé. Přestože rozdělení Paňdžábu v roce 1947 poznamenalo řadu tamních rodin, u málokteré je situace podobně jímavá jako u Siky Khána a jeho bratra Siddiqua Mohamada.