Článek
Osmadvacetiletá Ōkamiová, která je rovněž transgender člověkem (osoba, jejíž genderová identita není v souladu s biologickým pohlavím, které jí bylo určeno při narození, pozn. redakce), se se svým osobním příběhem svěřila v rozhovoru pro podcast s názvem I've Got News For You spadající pod australský zpravodajský web News.com.au.
Japonec utratil statisíce, aby vypadal jako kolie
O tom, že má „duši vlka“ Ōkamiová dle svých slov začala lidem ve svém okolí říkat, když jí bylo 10 let. Poté prý strávila roky hledáním své identity, než se setkala s anglickým termínem „therian“, jenž označuje lidi identifikující se jako zvíře.
What is a therian? Seattle woman Naia Ōkami, who identifies as a wolf shares what her life is like https://t.co/cQbGbcUgIF
— Daily Mail US (@DailyMail) September 7, 2022
„Duchovně a psychologicky se identifikuji jako vlk, ale jsem si vědoma toho, že jsem člověk. Chodím po dvou, mám práci, kariéru. Můj partner je člověk,“ svěřila se Američanka, která občas vyje, nasazuje si vlčí ocas či uši a ve volném čase dobrovolničí ve vlčích rezervacích, aby navázala bližší kontakt se svým oblíbeným zvířetem.
Problémy s duševním zdravím odmítá
Ōkamiová, jejíž příjmení v japonštině znamená „vlk“, se na internetu, ale i v reálném životě setkala s nepochopením a kritikou.
„Existuje spousta důvodů, proč člověka nenávidět. Pokud jsem řekla něco, co tě urazilo, je to pádný důvod mě nemít rád. Jestli mě ale někdo odsoudí kvůli mé identitě, která nikomu neubližuje, tak toho člověka ve svém životě nepotřebuju,“ má jasno. A odmítá i názory některých lidí, že trpí duševním onemocněním.
Meet Naia Okami, an American woman who identifies as wolf
— Andrew Bucklow (@ACBucklow) September 5, 2022
You can listen to my interview with her here: https://t.co/5ru3rxChR8 | @newscomauHQ @NaiaGoesAwoo pic.twitter.com/kvRJSO0SJ8
„Problémy s duševním zdravím se posuzují podle toho, jak ovlivňují váš výkon ve společnosti. Mohou ovlivňovat vaše dovednosti v každodenním životě, vaši kariéru či mezilidské vztahy. Lidé, kteří se identifikují jako „theriani“, se s ničím takovým ale nepotýkají,“ vysvětluje Ōkamiová.