Článek
Pixel zaznamenává část údajů z pořizované fotografie a Kirsch v roce 1957 pořídil malou černobílou digitální fotku svého syna Waldena. Byl to jeden z prvních obrázků naskenovaných do počítače za pomoci technologie, na které pracoval se svým týmem z americké Národní kanceláře pro normy, dnešního Národního ústavu pro normy a technologie (NIST).
Podle článku publikovaného v roce 2010 v časopise Wired Kirsch svou prací "položil základy pro satelitní snímky, CT skenování, virtuální realitu a Facebook". Časopis Life Kirschovu fotku syna v roce 2003 zařadil do knihy s názvem 100 fotografií, které změnily svět. Dnes je snímek ve sbírkách portlandského muzea umění.
Kirsch pocházel z rodiny židovských přistěhovalců z Ruska a Maďarska. Studoval na newyorské a Harvardově univerzitě a na Massachusettském technologickém institutu (MIT). V pozdějším NIST pak působil kolem 50 let, uvedla agentura AP.
Ve věku 91 let zemřel jeden z tvůrců počítačové myši
"Můj otec byl velice zvídavý člověk, pořád se na něco ptal," řekl o něm syn Walden, který pracuje v Oregonu ve společnosti Intel. "Byl to obrazoborec. Když lidé říkali, že někam nemůžete jít nebo něco nemůžete udělat, tak on to udělal," dodal. "Každý, kdo pracuje s počítači, vám řekne, že je to velmi prospěšné pro kreativitu," řekl Kirsch starší listu The Oregonian v roce 2007.