Článek
Za Pixelstickem stojí Američané Duncan Frazier and Steve McGuigan. Ti umístili projekt na server Kickstarter, který nápadití jedinci využívají k hledání investorů. Cílem bylo získat 110 tisíc dolarů (2,2 miliónu korun) potřebných k realizaci. Už za dva týdny měli ale na účtu 404 000 dolarů (8,1 miliónu korun).
Na projekt přispělo téměř 1500 lidí a je více než pravděpodobné, že další budou přibývat. Nabídka totiž bude vystavena ještě celý měsíc a každý, kdo tvůrcům pošle alespoň 250 dolarů (5000 Kč), dostane příští rok vlastní Pixelstick.
Novinka vypadá na první pohled jako jednoduchá tyč, která po celé své délce ukrývá 198 barevných diod. Z počítače je do Pixelsticku možné nahrát libovolný obraz, jehož výška bude právě zmiňovaných 198 pixelů, šířka nijak omezená není. Snímek je zobrazován postupně sloupec po sloupci, pokud uživatel pohybuje plynule tyčí ze strany na stranu, vzniká světelná malba.
S pomocí tohoto zařízení je možné vytvářet skutečné světelné obrazy, nejrůznější nápisy, ale i poutavá abstraktní díla. Co všechno se dá s novinkou a fotoaparátem s pomalou uzávěrkou vykouzlit, ukazují tvůrci na videu výše.
Pixelstick by se měl příští rok objevit i ve volném prodeji. Přesnou cenu ani konkrétní dostupnost zatím tvůrci nepotvrdili.