Článek
V celém Německu bylo prohledáno 20 bytů. Na akci se podíleli policisté z 20 služeben v Berlíně, Bavorsku, Braniborsku, Hesensku, Brémách, Severním Porýní-Vestfálsku, Sasku, Šlesvicku-Holštýnsku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, informoval BKA.
Dohromady 29 obviněných čelí podezření, že na internet umísťovali trestně postižitelné nenávistné komentáře včetně antisemitských nadávek nebo xenofobních výroků podněcujících k nenávisti. Obvinění jsou zároveň podezřelí z toho, že veřejně vyzývali ke spáchání trestného činu.
„Verfolgen statt nur Löschen“ – Koordinierte polizeiliche Maßnahmen gegen #Hass im #Internet. BKA und Bundesländer starten bundesweiten 3. #Aktionstag gegen #Hasspostings. Pressemitteilung des #BKA: https://t.co/CItdmItzXu pic.twitter.com/akJ6CkzzGL
— Bundeskriminalamt (@bka) 14. června 2018
BKA v roce 2017 zaznamenal 2270 nenávistných příspěvků, z nichž 74 procent mělo krajně pravicovou povahu.
Už třetím dnem boje proti nenávistným příspěvkům chtějí vyšetřovatelé dát najevo, že internet není právně neregulovaný prostor. Za podněcování nenávisti vůči národu na sociálních sítích a v on-line fórech lze v Německu uložit až pětiletý trest vězení. BKA vyzval, aby lidé nenávistné příspěvky na internetu hlásili policii.