Článek
AvantBrowser 7.0.3.2
Doba, kdy mezi sebou soupeřil Microsoft s Netscape, je už dávno pryč a většina uživatelů nyní pro prohlížení internetových stránek používá Internet Explorer, kterému však k dokonalosti i v jeho šesté verzi ještě pár věcí chybí.
Dnes se proto podíváme na poměrně neznámý, ale přesto velmi zajímavý prohlížeč internetových stránek - Avant Browser. Ten používá jádro Internet Exploreru a všechny stránky se tedy zobrazují shodně jako v nejpoužívanějším prohlížeči od Microsoftu. Výhodou je několik nadstandardních funkcí a příjemnější uživatelské rozhraní, které je lokalizováno i do češtiny.
Hlavním rozdílem oproti Internet Exploreru je to, že všechny nové stránky se otevírají, podobně jako v Mozille či Opeře, do záložek v rámci samotného prohlížeče. Díky tomu je přepínání mezi jednotlivými stránkami jednodušší a rychlejší. Zároveň tento prohlížeč disponuje řadou užitečných drobností, které v Internet Exploreru nenajdete.
Uživatelé s pomalým internetovým připojením jistě využijí možnost jedním kliknutím myši vypnout zobrazování obrázků, a asi každému uživateli přijde vhod funkce blokování vyskakujících oken (pop-up). Přímo z prohlížeče dále můžete vyhledávat na internetu prostřednictvím služby Google. Zajímavou vlastností je také možnost seskupovat tématicky příbuzné stránky do skupin. Pak již jen stačí na určitou skupinu kliknout a všechny stránky v ní obsažené se automaticky otevřou v prohlížeči.
Pokud požíváte Internet Explorer, jistě se vám již stalo, že jste měli otevřených několik stránek a prohlížeč se náhle zhroutil a všechny stránky nenávratně zmizely. To by se vám s AvantBrowserem již stát nemělo, protože v případě zkolabování programu se znova načtou všechny stránky, které jste měli před pádem programu otevřené.
AvantBrowser mě skutečně nadchl a doporučuji ho každému, kdo tráví na internetu několik hodin denně, alespoň vyzkoušet.
[ Ke stažení zde | Velikost: 778 kB | Hodnocení: 9/10 ]
AboutTime 4.8
Chcete mít v počítači neustále přesný čas? Pak si nainstalujte AboutTime, který slouží k synchronizaci systémového času z internetu, a to s přesností na několik milisekund. Standardně se čas seřizuje podle serveru National Institute of Standards and Technology, ale můžete si nastavit i jiný. Program dokáže seřizovat systémový čas dokonce pravidelně, v určeném časovém intervalu.
[ Ke stažení zde | Velikost: 377 kB | Hodnocení: 8/10 ]
Exif Reader 2.9
Všechny moderní digitálních fotoaparáty ke každé fotografii zaznamenávají také tzv. EXIF informaci, která obsahuje údaje o vzniku snímku. Podle EXIFu tak můžete zjistit nejen kdy a kterým digitálním fotoaparátem byla fotografie pořízena, ale také za jakých podmínek a při jakém nastavení přístroje. Z EXIFu se dozvíte např. čas a hodnotu clony, nastavení citlivosti, nastavení zoomu, režim měření či informaci o tom, zda byl použit blesk. Exif Reader je malý a jednoduchý program, který dokáže tyto informace zobrazit v přehledné formě a případně uložit do textového souboru. Komerčnímu BreezeBrowseru se po funkční stránce sice zdaleka nevyrovná, ale pro pouhý výpis informací o snímku bohatě postačí.
[ Ke stažení zde | Velikost: 346 kB | Hodnocení: 7,5/10 ]
Další užitečné programy najdete na Slunečnici.