Článek
Společnost ByteDance před několika dny uvedla, že zvažuje přesunout ústředí TikToku do Evropy. Britská média předtím informovala, že ve hře je Londýn.
Platforma se minulý měsíc stala novým ohniskem sporů mezi Spojenými státy a Čínou. Na území USA jí hrozí zákaz, pokud se její vlastník, společnost ByteDance, do 15. září nedohodne na prodeji svých amerických aktivit s americkou společností Microsoft.
Nejen YouTube, TikToku půjde po krku také Facebook
Americký prezident Donald Trump a další představitelé země, naposledy ministr zahraničí Mike Pompeo, uvedli, že platforma představuje hrozbu pro ochranu osobních dat amerických občanů.
Irské datové centrum platformy TikTok má být uvedeno do provozu na začátku roku 2022. TikTok do něj chce přesunout data svých evropských uživatelů.
Zahraniční firmy v Irsku vytvářejí každé desáté pracovní místo, lákají je tam hlavně nízké daně. Datová centra v Irska už mají například americké firmy Amazon, Facebook či Google.
Trump zakázal obchodovat s čínskými vlastníky TikToku a WeChatu
Jak funguje TikTok
TikTok je nejpopulárnější především mezi mladistvými, kteří jej podle některých statistik používají již častěji než Facebook. Mezi uživateli této čínské sociální sítě nalezneme ale i starší ročníky.
Princip této online služby je velmi jednoduchý, staví na velmi krátkých videích, která se přehrávají postupně za sebou. Je to stejné, jako kdybyste si prohlíželi příspěvky na Facebooku a obrazovka se rolovala sama na další a další posty.
Místo textu ale na TikToku hrají prim videa, krátké nahrávky s délkou od tří do 60 sekund. A právě takto krátká délka je podle všeho receptem na úspěch, neboť v USA dokonce již čínská sociální síť překonala i Snapchat a Instagram.
Nejprve bylo možné nahrávat videa o délce pouze 15 sekund, později bylo umožněno publikovat až tříminutové klipy. Nyní může videoobsah dosahovat délky až deset minut.
Přestože prim hrají stále krátká videa, řada uživatelů je schopna trávit na TikToku i několik hodin denně.