Článek
"Je to nevyhnutelné. Budeme muset uvalit daň na zisky z obchodování s virtuálními aktivy," uvedl jihokorejský ministr na tiskové konferenci. Soul už dříve oznámil, že se zavedením daně počítá od ledna příštího roku.
Hong dodal, že kryptoměny jsou nehmotná aktiva. Že se označují jako měny považuje za nedorozumění. Varoval, že obchodování s virtuálními aktivy s sebou nese riziko nelegálního získávání finančních prostředků a podvodů.
Od 30. dubna zakázala kryptoměny při platbách turecká centrální banka. Tržní hodnotu kryptoměn označila za nestabilní a transakce za neodvolatelné, krom toho se kryptoměny podle ní využívají i při nelegálních obchodech.
Kryptoměny se potýkají s kritikou a kontrolami regulátorů po celém světě. Stále častěji se také mluví o tom, že by vlády mohly začít podnikat kroky proti jejich používání. Řada významných činitelů, včetně americké ministryně financí Janet Yellenové a šéfky Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeové, už vyjádřila obavy v souvislosti s používáním kryptoměn k praní špinavých peněz, financování terorismu a dalším nezákonným aktivitám.
Agentura Reuters minulý měsíc s odvoláním na své zdroje uvedla, že Indie chystá zákon zakazující kryptoměny. Pokud by v zemi někdo obchodoval s kryptoměnami nebo takový digitální majetek vlastnil, dostal by podle zákona pokutu. Z velkých ekonomik už zakázala těžbu a obchodování s kryptoměnami Čína. Peking ale za vlastnictví kryptoměn netrestá.