Článek
„Britská mutace viru SARS-CoV-2 určitě povede ke změnám v nastavení eRoušky. Už o tom mluvíme s Googlem i Applem, jejichž protokol pomáhá aplikaci vyhodnocovat kontakty s nákazou. Otázkou je tedy pouze to, jak se algoritmus vyhodnocení rizika nákazy změní,“ stojí v prohlášení.
Aplikace eRouška v současnosti dovede uživatele upozornit, zda se dostal do kontaktu s nakaženým. Zohlednit přitom dovede hygieniky doporučená pravidla – tedy zda byl dotyčný v kontaktu s nemocným na vzdálenost dvou metrů po dobu delší než 15 minut.
Aplikace eRouška je téměř k ničemu, nebral si servítky Prymula
V praxi to funguje zcela jednoduše. Aplikace eRouška 2.0 běží na pozadí chytrého telefonu a prostřednictvím technologie Bluetooth skenuje zařízení v dosahu, která mají také nainstalovanou aplikaci eRouška 2.0.
Všechny takové kontakty jsou v aplikaci anonymně uchovávány několik dní. Data jsou skutečně anonymní, aplikace nezná polohu uživatele, informace určuje pouze na základě Bluetooth LE a Apple/Google protokolu pro rozpoznávání blízkosti.
Pokud se někdo nakazí koronavirem a používá eRoušku 2.0, hygiena mu zašle unikátní kód. Dotyčný ho zadá do aplikace a odešle varování všem lidem, kteří s ním přišli do rizikového kontaktu.
Doposud si eRoušku nainstalovalo více než 1,5 milionu lidí. Stahovat aplikaci eRouška 2.0 můžete prostřednictvím následujících odkazů: