Hlavní obsah

Vidí, slyší a mluví. ChatGPT láká na nové funkce

San Francisco

Na nové funkce u své umělé inteligence ChatGPT láká společnost OpenAI. Tvůrci tvrdí, že novinky „změní způsob komunikace“ s tímto chatbotem. Nově totiž vidí, slyší, a dokonce i mluví. Firma o tom informovala na svých webových stránkách.

Foto: archív tvůrců

Nové funkce v ChatGPT

Článek

Uživatelé tak nyní budou moci komunikovat s ChatGPT nejen prostřednictvím klávesnice, ale také svým hlasem. „ChatGPT nyní vidí, slyší a mluví,“ uvedli zástupci společnosti na oficiálním webu.

„Hlasové a obrazové funkce v ChatGPT představují intuitivní typ rozhraní, který vám umožní vést hlasovou konverzaci nebo ukázat systému ChatGPT, o čem mluvíte,“ doplnili zástupci společnosti.

Nebude pro všechny

Zároveň zdůraznili, kdy přijdou nové funkce vhod. „Například během cestování si budete moci jednoduše vyfotografovat zajímavý objekt a okamžitě začít s ChatGPT diskusi na konkrétní téma,“ prohlásili tvůrci.

„V domácím prostředí pak budete moci nafotit obsah své ledničky a požádat ChatGPT o recept na večeři, což je pouhým začátkem možností, které tato nová funkce přináší,“ stojí v prohlášení společnosti.

Všichni uživatelé si ale zatím nové funkce neužijí. OpenAI totiž bude tyto šikovné vychytávky nabízet výhradně u placené verze ChatGPT Plus a zároveň i u licence ChatGPT Enterprise, která cílí na využití ve firmách. Nové hlasové a obrazové funkce budou k dispozici během nadcházejících dvou týdnů.

Fenomén jménem ChatGPT

Umělá inteligence se dostala do středu pozornosti s rozvojem ChatGPT. Tento chatovací systém dokáže generovat různé texty včetně článků, esejí, vtipů a poezie na základě jednoduchých dotazů. ChatGPT se učí odpovídat na podněty uživatelů a podobně jako lidé se učí na základě velkého množství dat.

V květnu 2024 byl zpřístupněn pokročilejší model umělé inteligence GPT-4o. Ten je schopen poskytovat bezpečnější a užitečnější odpovědi a připravit půdu pro šíření technologií podobných lidem. Zvládá simulovat i emoce.

Webovou aplikaci nabízí OpenAI zdarma, v placené verzi ale můžete systém využívat i ve chvíli, kdy je velmi zatížen. Ostatní musí čekat na uvolnění kapacity. Předplatné, které nabízí i další výhody, vyjde případné zájemce na 20 dolarů měsíčně, tedy v přepočtu zhruba na 480 Kč.

Za ChatGPT stojí start-up OpenAI, který financuje společnost Microsoft.

Související články

Výběr článků

Načítám