Článek
Hned několik kritických bezpečnostních chyb mohli zneužít počítačoví piráti k tomu, aby do počítače propašovali prakticky libovolný škodlivý kód. S jeho pomocí by pak byli schopni přistupovat k uloženým datům, odposlouchávat internetovou komunikaci či počítač úplně zotročit.
Takový stroj se pak klidně i bez vědomí uživatele může stát součástí botnetu (síť zotročených počítačů), který kyberzločinci zpravidla zneužívají k rozesílání spamu nebo k DDoS útokům.
Chyby týkající se funkčnosti
Celá řada zranitelností je pak označena nálepkou velmi důležité. Počítačoví piráti některé z těchto trhlin mohou také zneužít, ale pravděpodobnost útoku není příliš vysoká.
Starší verze Firefoxu obsahovala i chyby, které se týkaly funkčnosti. Vlivem určitých okolností tak mohlo dojít k nesprávné funkčnosti webového prohlížeče, v některých případech dokonce i k jeho pádu.
Užitečná vylepšení
Nový Firefox 49 kromě oprav různých trhlin přináší také několik užitečných vylepšení. Měl by být svižnější než předchůdce, zlepšovat výkon videa a zároveň také obsahuje nového správce pro přihlášení.
Stahovat nejnovější Firefox je možné prostřednictvím automatických aktualizací, případně ze stránek výrobce.