Článek
Testovat finální verzi Windows 8 mohou lidé po nainstalování bezplatně 90 dní, pak se operační systém stane nefunkční. Dříve přitom bylo možné jednoduše dokoupit aktivační klíč a systém mohli uživatelé používat dál.
Jedním z důvodů, proč došlo k této změně, může být nová bezpečnostní politika Microsoftu. S "osmičkami totiž zástupci amerického softwarového giganta chtějí díky novému způsobu aktivace udělat přítrž nelegálnímu kopírování. [celá zpráva]
Stahovat finální verzi Windows 8, a to v 32 i 64bitové variantě, je možné z anglických stránek Microsoftu.
Windows 8 ve čtyřech verzích
Prodávat se budou edice Windows 8, Windows 8 Pro, Windows 8 RT a Windows 8 Enterprise. První jmenovaná verze je určena pro základní použití a cílí především na domácí uživatele. Edici Enterprise naopak ocení firemní klientela. Původně se na internetu objevily spekulace, že "osmičky" budou nabízeny v osmi různých verzích.
Nový systém bude hned po uvedení na trh podporovat kromě tradičních procesorů od společností Intel a AMD také čipy ARM, které jsou díky své energetické nenáročnosti nejčastěji osazeny v tabletech. I díky tomu Microsoft začne nabízet vlastní tablet nazývaný Surface. [celá zpráva]
Windows 8 přináší zcela nový vzhled a uživatelské rozhraní. To bude k dispozici jak pro počítačové tablety, tak pro klasické stolní počítače a notebooky. Mezi nejzásadnější vylepšení systému patří například možnost odemykání uživatelského účtu pomocí obrázku, vylepšené aktualizace či výrazně nižší nároky na operační paměť. Přehled dalších zajímavých změn v operačním systému Windows 8 naleznete zde.