Hlavní obsah

Microsoft má zájem o veškeré aktivity TikToku mimo Čínu

New York

Americký softwarový gigant Microsoft se zajímá o převzetí veškerých aktivit aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok mimo Čínu. Informoval o tom list Financial Times s odoláním na zdroje obeznámené s jednáním. Aplikaci, kterou provozuje čínská společnost ByteDance, nyní hrozí v USA zákaz, pokud její tamní aktivity nepřevezme americký podnik. Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek vydal exekutivní příkaz, kterým zakázal obchodní transakce s firmou ByteDance.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Microsoft v neděli potvrdil, že s ByteDance jedná o převzetí aktivit TikToku ve Spojených státech, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandě. Podle zdrojů listu Financil Times však nyní usiluje také o aktivity TikToku v Evropě a na ostatních trzích, kde aplikace pod tímto názvem působí. Zájem Microsoftu se ale netýká Číny, kde společnost ByteDance svou aplikaci provozuje pod názvem Douyin.

Prezident Donald Trump nedávno pohrozil, že aplikaci TikTok v USA zakáže. Zdůvodňuje to obavami, že čínské vlastnictví firmy představuje riziko pro národní bezpečnost, protože čínská vláda tak podle něj může získávat informace o amerických občanech. V případě převzetí Microsoftem by aktivity TikToku v USA mohly pokračovat. Trump dal Microsoftu čas na dohodu do 15. září.

Kromě transakcí s ByteDance šéf Bílého domu ve čtvrtek zakázal obchodovat i s další čínskou společností Tencent Holdings, provozovatelem aplikace WeChat.

Microsoft by mohl za TikTok zaplatit až 30 miliard dolarů

Software

Jak funguje TikTok

TikTok je nejpopulárnější především mezi mladistvými, kteří jej podle některých statistik používají již častěji než Facebook. Mezi uživateli této čínské sociální sítě nalezneme ale i starší ročníky.

Princip této online služby je velmi jednoduchý, staví na velmi krátkých videích, která se přehrávají postupně za sebou. Je to stejné, jako kdybyste si prohlíželi příspěvky na Facebooku a obrazovka se rolovala sama na další a další posty.

Místo textu ale na TikToku hrají prim videa, krátké nahrávky s délkou od tří do 60 sekund. A právě takto krátká délka je podle všeho receptem na úspěch, neboť v USA dokonce již čínská sociální síť překonala i Snapchat a Instagram.

Nejprve bylo možné nahrávat videa o délce pouze 15 sekund, později bylo umožněno publikovat až tříminutové klipy. Nyní může videoobsah dosahovat délky až deset minut.

Přestože prim hrají stále krátká videa, řada uživatelů je schopna trávit na TikToku i několik hodin denně.

Související témata:

Související články

Trump oznámil zákaz TikToku

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že plánuje ještě v sobotu podepsat příkaz, kterým zakáže aplikaci TikTok v USA. Převzetí operací aplikace pro...

Výběr článků

Načítám