Článek
Funguje to velmi jednoduše. Prostřednictvím Facebook Messengeru pošlete zprávu, která se zobrazí uživateli na druhé straně. Zpráva se ale po hodině od přečtení sama smaže.
Tím se výrazně snižuje riziko, že se k citlivému obsahu dostane někdo cizí. Je přitom jedno, jestli zrovna posíláte svému partnerovi lechtivé snímky, nebo jenom rodinnému příslušníkovi připomínáte heslo na wi-fi.
Sebezničující zprávy jsou velmi populární
Prakticky stejný princip mizejících zpráv používá konkurenční aplikace Snapchat, a to od samotného uvedení na trh. Právě tento program zájem uživatelů o sebezničující zprávy odstartoval.
Snapchat má po celém světě na 100 miliónů uživatelů, oblibě se těší nejvíce mezi mladšími ročníky.
Před časem dokonce o aplikaci Snapchat projevil zájem samotný Facebook. Dohody o převzetí ale údajně nedopadly, připomněl server Buzz Feed. To je nejspíše i jeden z hlavních důvodů, proč sociální síť přichází nyní s vlastním řešením.
„Chceme lidem nabídnout nový způsob, jak mohou bezpečně komunikovat se svými nejbližšími. V současnosti probíhají testy ve Francii,“ uvedl mluvčí sociální sítě s tím, že následně bude vyhodnocován zájem lidí.
Hackeři ukradli 100 000 fotografií a videí
V případě kladného přijetí bude produkt rozšířen globálně. To by ale mohlo výrazně ohrozit právě konkurenční Snapchat, který prakticky celý byznys vystavěl právě na sebezničujících zprávách.
Jak se ukázalo již v minulosti, ani mizející zprávy ale nepředstavují 100% bezpečnost. V říjnu loňského roku se hackerům podařilo ze Snapchatu ukrást více než sto tisíc fotografií a videí.
Mezi lechtivým obsahem přitom byla i data, která jejich majitelé považovali za smazaná. [celá zpráva]