Článek
"Stále větší část našeho života žijeme on-line a je nezbytné, aby lidé měli při hledání možností ochrany sebe a své rodiny přístup ke konkurenceschopnému softwaru pro kybernetickou bezpečnost," uvedl výkonný ředitel CMA David Stewart. Hodnota transakce, jedné z největších v tomto odvětví, se pohybuje kolem 8,6 miliardy dolarů (více než 193 miliard Kč).
Obě společnosti musejí do pěti pracovních dnů předložit návrhy na rozptýlení obav regulátora, poté úřad CMA jejich návrhy přezkoumá a rozhodne, zda své zkoumání posune do druhé fáze.
Český Avast dal Rusku stopku
Firma NortonLifeLock odložila na konci února datum dokončení akvizice Avastu na 4. dubna. Počítala přitom s průtahy ze strany regulačních úřadů ve Španělsku a Británii.
Avast je česká nadnárodní antivirová společnost, která na trhu působí od roku 1988. Je jedním z průkopníků v oboru počítačového zabezpečení. Dodává bezpečnostní programy pro počítače a mobilní zařízení a podle odborníků se řadí ke světové špičce. Produkty Avastu využívá přes 435 milionů uživatelů po celém světě, z velké části bezplatně. Firma uvádí, že zaměstnává více než 1700 lidí a že každý měsíc zablokuje 1,5 miliardy počítačových útoků.
NortonLifeLock sídlí ve městě Tempe v americkém státě Arizona. Podnik má tržní hodnotu kolem 17,5 miliardy dolarů a dříve na trhu působil pod názvem Symantec. Sekci výrobce bezpečnostního softwaru Symantec zaměřenou na podniky a úřady ovšem v roce 2019 prodal americkému výrobci čipů Broadcom. Jeho nejvýraznějšími obchodními artikly jsou nyní antivirus Norton a produkty LifeLock na ochranu proti krádeži identity.