Článek
Obchodní model je to vcelku povedený. Hackeři motivovaní relativně velkou finanční odměnou budou hledat aktivně trhliny a upozorní na ně přímo amerického počítačového giganta.
Ten díky tomu bude schopný vydat záplaty ještě dříve, než chybu odhalí další počítačoví piráti a začnou ji masivně zneužívat a ohrožovat všechny uživatele.
Odměny nabízí americký počítačový gigant lovcům již delší dobu. Doposud však mohli získat maximálně 200 tisíc dolarů, což je v přepočtu zhruba 4,5 milionu korun. Nyní však byly odměny zvýšeny až na jeden milion dolarů – tedy více než 23 milionů korun.
Apple slibuje odměny ve výši až milionu dolarů v případě těch nejkritičtějších chyb, které budou vystavovat velké množství uživatelů útokům. Částka pro jednotlivce je to obrovská. Na druhou stranu pro amerického počítačového giganta, jednu z nejúspěšnějších technologických firem vůbec, je prakticky zanedbatelná – minimalizace rizika možného útoku za to evidentně stojí.
Apple není v odměňování hackerů průkopníkem. Podobnou strategii již několik let razí například i společnosti Facebook a Microsoft.