Článek
Přechod k práci z domova umocněný pandemií covidu-19 a nárůst kybernetických úroků zvýšily poptávku po antivirech a kybernetické bezpečnosti, zdůraznila kontext transakce agentura Reuters. Připomněla též skutečnost, že akcionáři americké softwarové společnosti NortonLifeLock schválili návrh na sloučení s českým výrobcem antivirových programů Avast. Američané za Avast nabídli až 8,6 miliardy dolarů (až 189 miliard Kč)
V březnu McAfee oznámilo, že prodá svoji podnikovou divizi konsorciu vedenému firmou Symphony Technology Group (STG) za čtyři miliardy dolarů. Transakci zdůvodnila tím, že se hodlá zaměřit na kybernetickou bezpečnost pro běžné spotřebitele.
Akcionáři NortonLifeLock schválili návrh na sloučení s českým Avastem
V roce 2010 koupil McAfee výrobce čipů Intel. Akvizice byla dokončena v roce 2011 a firma se poté stáhla z burzy. V roce 2016 Intel oznámil, že se dohodl na prodeji většinového podílu v McAfee investiční firmě TPG. V roce 2017 koupila minoritní podíl v McAfee investiční firma Thoma Bravo. Loni se firma vrátila zpět na burzu.
Firmu McAfee založil v roce 1987 John McAfee. Ten byl letos v červnu nalezen mrtvý ve své cele ve Španělsku. Podle tamních úřadů spáchal sebevraždu. Španělský soud předtím rozhodl o vydání 75letého podnikatele do Spojených států, kde byl stíhán kvůli údajným podvodům, spiknutí a krácení daní a hrozily mu tam desítky let vězení.