Článek
Obavy hackerů z možného zneužití nebyly vůbec nepodložené, většina programů má totiž velice jednoduchou obsluhu. Zpravidla stačí stisknout pár tlačítek a program začne automaticky pracovat sám, jednoduše jej tak může zneužít i uživatel bez jakýchkoliv hlubších znalostí.
I proto hackeři hned po odhalení systému Anonymous-OS na svůj web umístili upozornění o odpovědnosti. „Nepoužívejte žádné programy k napadení internetových stránek. Pokud zaútočíte na jakýkoliv web, můžete skončit ve vězení, protože ve většině zemí je to zločin,“ uvedli hackeři na svých internetových stránkách s tím, že „uživatel má plnou odpovědnost za jakékoliv protiprávní jednání“.
Přestože byl systém ze stránek hackerského sdružení stažen, stále koluje internetem v rámci výměnných sítí. Už v základu má v sobě předinstalované programy, které jsou určené k prolamování hesel, anonymnímu surfování na internetu či vyhledávání bezpečnostních trhlin na webových stránkách. Nechybí ani aplikace, kterou hackeři využívají k takzvaným DDoS útokům.
Podle serveru Softpedia ale operační systém Anonymous-OS neměl kromě názvu vůbec nic společného s hackerským hnutím a obsahoval řadu nebezpečných trojských koňů. Lidé by ho proto neměli stahovat.