Článek
Americký softwarový gigant nabídl nový Edge již zkraje letošního roku. Nikoliv ale jako aktualizaci, kdokoliv si jej mohl stáhnout prostřednictvím obchodu s aplikacemi od Microsoftu. V případě této instalace nehlásili uživatelé vůbec žádné problémy.
Ty se začaly objevovat až v červnu, kdy svůj nový internetový prohlížeč začal Microsoft distribuovat jako aktualizaci v rámci operačního systému Windows 10.
Podle ohlasů uživatelů na diskusních fórech počítače startují po instalaci Edge až třikrát pomaleji. Zpomaleně se sestavy údajně chovají i během další práce v rámci operačního systému. Herní stroje pak dokonce dosahují nižší snímkovací frekvence ve hrách. Zaznamenány byly také problémy s externími disky.
Důležité je nicméně upozornit, že podobné neduhy se neobjevují na všech počítačích, ale pouze na některých konfiguracích. Liší se tedy stroj od stroje podle hardwarové výbavy a nainstalovaných programů.

Kromě samotného vzhledu dostal Edge i nové logo.
Aktualizace totiž podle ohlasů koliduje s některými aplikacemi – například s BitLockerem. Řada uživatelů uvedla, že jej stačilo vypnout, a bylo po problémech. Další zkušenosti pojednávají o tom, že řešením je obnovení předchozí zálohy systému.
Lze předpokládat, že americký softwarový gigant ohlášené problémy vyřeší při nějaké z dalších aktualizací.
Nová verze Edge je postavená na Chromiu, tedy na stejných základech jako Chrome od Googlu. Tento stavební prvek mimochodem využívají i další prohlížeče, například Opera. Prostřednictvím služby Windows Update začal Microsoft prohlížeč distribuovat především proto, aby co nejvíce rozšířil základnu uživatelů.