Článek
Jaroslav Winter, zakladatel akce BMI, která se podílí i na jednání s telekomunikačními firmami o nízkém paušálu za vytáčené připojení, ale uvedl, že za uplynulý měsíc nebyl zaznamenán žádný pokrok. Více než 60 procent dotázaných účastníků ankety Livenet.cz uskutečněné v BMI, vyjádřilo názor, že zlevnění on-line služeb by je dostatečně motivovalo k většímu využívání internetu.
Poplatky za připojení k internetu jsou však v ČR mnohem vyšší, než v jiných zemích světa, kde se prosazuje rychlý širokopásmový přístup k internetu. Ten mají již dvě třetiny domácností v jižní Koreji, kde stojí kolem 25 dolarů měsíčně (750 Kč). Ještě levnější jsou tyto služby v Japonsku (18 dolarů měsíčně, tj. 540 Kč). V jižní Koreji má být k internetu rychlostí 20 Mb/s připojeno 90 procent domácností do konce roku 2005. Japonsko sází v tomto ohledu na vodiče ze světelných vláken, které připojí rychlostí 100 Mb/s téměř každou domácnost do konce roku 2010.
Nejlevnější rychlý internet v ČR je prostřednictvím služeb kabelové televize UPC, kde program Mistral Home s rychlostí 128/96 kb/s pro nepodnikající osoby přijde na 1080 Kč měsíčně, a to jen v Praze nebo v Brně. Ceny připojení po telefonu ADSL nabízejí operátoři od 1300 korun u nejpomalejšího připojení 192/64 kb/s. S modemem uživatel měsíčně zaplatí mezi 1450 a 1600 Kč, dále platí paušál za použití linky Telecomu.