Článek
FTC se podle zdrojů zabývá zejména tím, zda Musk začal akcie Twitteru nakupovat s cílem ovlivňovat vedení podniku, nebo zda chtěl být spíše pasivním akcionářem.
Musk o koupi zhruba devítiprocentního podílu informoval 4. dubna ve zprávě pro Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC), ve které podíl označil za pasivní. To okamžitě vyvolalo pochybnosti vzhledem k jeho veřejným komentářům ohledně toho, jak je Twitter řízen, upozornil server The Information.
Twitter čekají velké změny. Jaké jsou plány Muska?
V polovině dubna pak Musk přišel s nabídkou na převzetí celého podniku, kterou tento týden správní rada Twitteru jednohlasně schválila. Nyní musejí převzetí firmy za 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč) ještě odsouhlasit akcionáři a regulátoři. Samotná akvizice by měla být dokončena v řádu několika měsíců, poté se Musk stane šéfem Twitteru.
Musk po oznámení akvizice prohlásil, že chce sociální síť vylepšit novými prvky, jakož i zpřístupněním „algoritmů“ platformy či „ověřováním všech lidí“.
Musk je nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje hodnota jeho majetku zhruba 253 miliard dolarů (téměř šest bilionů Kč). Časopis Time i ekonomický list Financial Times loni v prosinci vyhlásily Muska osobností roku.