Článek
Google nebude začínat od píky, se správou bankovních účtů bude tomuto technologickému podniku pomáhat banka Citigroup a malá družstevní záložna, která působí na Standfordské univerzitě. Projekt má předběžný název Cache.
„Chystáme hluboké partnerství s bankami. Může to být pro nás delší cesta, ale o to udržitelnější,“ uvedl v rozhovoru pro The Wall Street Journal viceprezident pro platby Googlu Caesar Sengupta.
Kreditka Applu je sexistická, burcují uživatelé
Podle něj bude společnost nabízet běžným spotřebitelům i podnikatelům v rámci služby Cache výhodné nabídky i věrnostní programy. Zdůraznil přitom, že se uživatelé nemusí bát ani o svá data – finanční údaje jednotlivých střadatelů totiž Google prodávat nebude.
Konkrétnější plány však zatím prozrazovat nechtěl. V tuto chvíli tedy není jasné, kdy přesně by měla být služba Cache spuštěna, kde všude bude dostupná a za jakých podmínek ji budou moci lidé využívat.
Apple již nabízí vlastní kreditku
Google nabízel stejně jako Apple již delší dobu možnost do chytrých telefonů a tabletů nahrát platební kartu od banky a v obchodech následně k platbám využívat pouze zmiňovaná mobilní zařízení. Vždy šlo však o kartu, kterou museli mít lidé sjednanou přímo v nějaké konkrétní bance, nikoliv u Applu či Googlu.
Zlom nastal až letos, kdy společnost Apple přišla s vlastní platební kartou zvanou Card. S ní způsobil počítačový gigant v zahraničí doslova mánii, a to především díky nabízeným službám. Lidé totiž mohou dostávat část peněz za své platby nazpět. V podstatě se tak americký počítačový gigant s lidmi rozdělí o provize, které u obchodníků platí. Z jednotlivých plateb by lidé měli získat 2 % nazpět, v případě nákupů v Apple Storech dokonce 3 %.
Stejný vstup do finančního světa nyní plánuje se službou Cache také Google.