Článek
Podle výzkumníka Liu Ganga z China Young Association (Sdružení čínské mládeže), který výsledky průzkumu publikoval v úterním vydání časopisu Shanghai Daily, jde o obrovský a alarmující problém.
"Zpočátku jsme si mysleli, že jde o hru několika mentálně narušených jedinců," cituje deník vědce. "Avšak později, když naše výzkumy pokračovaly, jsme zjistili, že jde problém daleko větší, než jsme prve očekávali."
Členové online chatovacích místností totiž podle Liu Ganga nepokrytě vystavují svá těla do objektivů webových kamer a "staví se do provokativních póz", což je podle něj obzvláště zhoubné. (pozn. reality show Big Brother či VyVolení Číňané neznají...)
Obava z narušení mravního vývoje
Výzkumník uvedl, že získal obrazové záznamy deseti účastníků, kteří se do těchto místností připojovali. Osm z nich byli svobodní muži bez stálé práce ve věku mezi 25 a 35 lety, dodal. Podle listu se čínské autority obávají narušení mravního vývoje mladistvých.
Čínský aparát v současnosti dozoruje nejen chatovací místnosti, internetové deníčky (blogy), ale také IM komunikaci (například ICQ).
Čínský internetový trh je s 87 milióny aktivních uživatelů druhý největší. První místo dlouhodobě zaujímají USA.