Článek
Musk podle zprávy předložené americkému burzovnímu regulátorovi ve čtvrtek nabízí za jednu akcii 54,4 dolaru (v přepočtu 1214 korun).
Je to podle agentury Reuters o 38 procent víc, než za kolik se akcie Twitteru obchodovaly krátce před oznámením šéfa automobilky Tesla o koupi 9,2 procenta podílu v sociální sítí. Musk se tím stal největším akcionářem společnosti.
Akcie Twitteru po oznámení Muskovi nabídky podle agentury Bloomberg poskočily o 18 procent v předobchodní fázi, naopak akcie Tesly klesly o 1,5 procenta.
Musk nakonec členem správní rady Twitteru nebude
Musk podle agentury Reuters v dopise předsedovi představenstva Twitteru Bretu Taylorovi oznámil, že jeho nabídka je „nejlepší a finální” a v opačném případě by musel přehodnotit svou pozici akcionáře.
„Od uskutečnění mé investice si uvědomuji, že v současné podobě nebude společnost (Twitter) prosperovat ani nebude sloužit svému společenskému účelu. Twitter se musí přeměnit v soukromě vlastněnou společnost,” napsal předsedovi Musk.
Už dříve tento týden Musk oznámil stažení svého plánu usednout do správní rady Twitteru. Případné členství ve správní radě by mu bránilo v možném převzetí společnosti.
„Připravil nás o peníze.“ Bývalí akcionáři Twitteru žalují Muska
Podle předchozí dohody měl Musk do roku 2024 zastávat funkci ředitele a po dobu členství ve správní radě a také 90 dní po ukončení členství nesměl sám nebo ve skupině vlastnit více než 14,9 procenta akcií Twitteru.