Článek
Tchajwanská firma plánuje v novém závodě vyrábět díly pro iPhony, závod by měl stát poblíž letiště v Bengalúru. V továrně by se podle zdrojů mohly také montovat přístroje Applu, případně vyrábět součásti pro elektromobily. Vzniknout by tam zároveň mohlo až 100 000 pracovních míst.
Podle zdrojů se ale plány mohou ještě změnit, protože Foxconn zatím dokončuje podrobnosti projektu. Není také jasné, zda závod představuje novou kapacitu, nebo zda tam Foxconn, známý také jako Hon Hai Precision Industry, přesune výrobu z jiných míst, například ze svých čínských závodů.
Investice je dalším signálem, že Čína by mohla přijít o pozici největšího světového výrobce spotřební elektroniky. Apple a další americké značky přehodnocují svůj dodavatelský řetězec závislý na Číně a poohlížejí se po lokalitách, jako je Vietnam či Indie. Toto úsilí zrychlilo kvůli pandemii a válce na Ukrajině.
Konec patentové války, společnosti Apple a Ericsson se dohodly
Investuje i Apple
Velkou investici ohlásila tento týden i společnost Apple. Do svého vývojového centra v Mnichově hodlá během šesti let napumpovat jednu miliardu eur (23,4 miliardy Kč).
Generální ředitel Applu Tim Cook k této příležitosti uvedl, že „inženýrské týmy v Mnichově patří ke světové inovační špičce“. „Pomáhají vyvíjet nové technologie, které jsou základem našich produktů,“ doplnil šéf Applu.
V rámci miliardové investice vznikne v Mnichově nové sídlo a také další prostory pro výzkum a vývoj na dvou nových adresách v blízkosti nového sídla.